Nízký Jeseník.cz, hlavní stránka Přidat k oblíbeným
    Přečtěte si Bruntálského kurýra prostřednictvím archivu MÚ v Bruntále www.mubruntal.cz

  Bruntálského kurýra
si objednáte na e-mailu: info@askiburgion.cz

Do předmětu zprávy napište KURÝR.
 

  Pod touto hlavičkou vychází od 1. února 2005 poněkud neobvyklý deník.

Jeho čtenáři jsou všichni ti, kteří projeví zájem, aby na jejich e-mailovou adresu BRUNTÁLSKÝ KURÝR každé ráno přicházel. Jeho hlavním úkolem je zprostředkování informací o tom, co se v Bruntále i na Bruntálsku minulý den událo, co se připravuje, co byste měli vědět ze života města, oblasti, kraje i země. Deník je otevřen i Vašim příspěvkům, názorům a informacím z Vaší firmy, školy, organizace, či místa bydliště. Neslouží zájmům žádné strany, není určen ani k politickým polemikám, jeho cílem je podpora všech potřebných občanských a podnikatelských aktivit.

  Důležité je, aby měl své odběratele
a spolupracovníky.

Zájemci o odběr se mohou přihlásit na e-mailové adrese: info@askiburgion.cz, na tuto adresu mohou rovněž posílat své příspěvky. Svět okolo nás je přesycen informacemi. Redakce BK se bude snažit, abyste dostávali informace zajímavé a potřebné. Naopak informace od Vás zprostředkuje ostatním.

  V čem se tedy tato forma zpravodajství liší od jiných, například webových stránek?

Ranní vydání budete automaticky každý den dostávat do Vaší pošty. Nemusíte se tedy starat. Jeho čtení se pro Vás může stát zajímavým začátkem dne mnoha informacím můžeme věnovat daleko více místa - budou zde zveřejňovány nejrůznější odkazy, tipy, náměty, internetové adresy, informace o službách a obchodních aktivitách místních podnikatelů, poptávky, inzerce, náměty, dotazy a odpovědi, zajímavé rubriky, novinky z oblasti místních samospráv a státní správy, upozornění na novinky a zajímavosti z mnoha oborů a míst, která jsou s Bruntálem a Bruntálskem jakkoli spojena. Během doby budeme pochopitelně tvář a obsah tohoto deníku upravovat tak, aby vyhovoval Vašim potřebám a zájmům. A na zajímavé webové stránky budeme naopak upozorňovat.

  PROČ to děláme?

Hlavní důvod je jediný – chceme vytvořit prostředí jakési občanské sounáležitosti, pocitu společné odpovědnosti za život v této oblasti, která je naším domovem se vším všudy. Což neznamená, že bychom chtěli zavírat oči před tím, co Vás trápí a zneklidňuje. Budeme se snažit o vyvážené pohledy a informace. To, co je v našem žití pozitivní, tomu je třeba pomoci. A také si pomáhat navzájem.

  ZA KOLIK to děláme?

S takovou otázkou bychom se daleko nedostali. Jsou věci, které nelze hodnotit jen tržně. Jsou občané, kteří seberou na veřejném prostranství papír a hodí ho do koše. Otázce „za kolik to dělají“ by těžko rozuměli. Připusťme, že chceme dát dohromady lidi, kteří jsou přesvědčeni, že i v tržním prostředí existuje něco jako veřejný zájem.

  JE TO JEDNODUCHÉ!

Ráno otevřete počítač a uvítá Vás BRUNTÁLSKÝ KURÝR. Když se Vám nebude líbit, tak ho prostě smažete. Když Vás zaujme, tak si ho třeba vytisknete. Nebo přepošlete někomu, kdo o něm ještě neví. A napadne-li Vás večer před tím něco, s čím byste se chtěli svěřit ostatním, tak sednete, napíšete a pošlete. A ráno to budou vědět všichni.

  OD TÉTO CHVÍLE přijímáme Vaše přihlášky

Stačí napsat KURÝR do předmětu a pokud je e-mailová adresa z níž přihlášku pošlete totožná s tou, na níž chcete deník dostávat, úplně to stačí. Pokud půjde o jinou adresu, případně o další jiné adresy, tak je uveďte prosím v textové části.