Nízký Jeseník.cz, hlavní stránka Přidat k oblíbeným
 

otevřít (výřez)

otevřít (výřez)

otevřít (výřez)

otevřít (výřez)
 
ZOO Olomouc Areál vznikl z původně soukromého zoologického koutku, který začátkem padesátých let existoval v Olomouci. Značný zájem o tuto expozici vyvolal myšlenku zbudovat ZOO. Projekci a výběrem místa budoucí zahrady bylo pověřeno Krajské muzeum v Olomouci. Z několika navrhovaných lokalit ke zbudování zoo bylo vybráno místo na pozemcích bývalého kláštera a roku 1956 byla zahrada uvedenena do provozu.

V zoologické zahradě je chováno přes 250 druhů zvířat. Příchozí zde může spatřit mnoho živočišných druhů savců: šelmy, kopytníky, ale i zástupce plazů, ptáků a ryb. Je možno shlédnout přírodní výběhy, voliéry jak tropická, či mořská akvária tak i obří nádrž se žraloky. Jedním z nezapomenutelných zážitků je návštěva ztemnělého pavilonu volně létajících netopýrů.

Odvážným je pak určen průchod volným výběhem makaka červenolícího. Děti najdou aktivní zábavu v kozím výběhu a ty nejmenší na různých prolézačkách, u dřevěné skulptury medvěda, či na sloní skluzavce. Naprostou raritou zahrady je 30 metrů vysoká ocelová rozhledna s výhledy na baziliku minor, Olomouc, Hanou a jižní svahy Nízkého Jeseníku.

Pohodlnější návštěvníci mohou využít dopravního vláčku, který Vás proveze celou vyhlídkovou trasou. Jízda je doprovázena automatickým výkladem. Zoologická zahrada na Svatém Kopečku je jedním z největších turistických lákadel regionu a rozhodně Vám doporučujeme její návštěvu.

 

  ZOO Olomouc, Svatý Kopeček
Domovská stránka, otevírací doba, vstupné...
www.zoo.olomouc.com
Aktuality, akce, pozvánky...